لوگو

آخرین پست ها

دسته بندی ها

Table of Contents

نرم شدن رزین اپوکسی

بررسی علت های نرم شدن رزین اپوکسی ، اگر رزین اپوکسی خشک نشد چه کنیم؟

Table of Contents

نرم شدن رزین اپوکسی (Softening of epoxy resin) می تواند دلایل مختلف و متعددی داشته باشد. زمانی که از این دلایل باخبر باشید، جلوی این اتفاق را می گیرید، اگر نتوانید جلوی نرم شدن آن را بگیرید، ممکن است تمام هزینه و کاری که کرده اید، باطل شود. به همین خاطر نیز بهتر است بدانید که نرم شدن رزین اپوکسی را چگونه می توانید از بین ببرید. در ادامه سعی کرده ایم تا توضیحات بیشتر و کامل تری را در این خصوص بدهیم. بنابراین اگر شما نیز با چنین مشکلی روبرو هستید، بهتر است با ما به مطالعه ادامه این مطلب بپردازید.

دلایل نرم شدن رزین اپوکسی

چه دلایلی وجود دارد که سبب می شود رزین های اپوکسی نرم باقی بمانند و سفت نشوند. می دانید که نرم ماندن رزین ها باعث می شود تا نتوانید به خوبی سطوح مورد نظر را با آن ها پوشش دهید. همین مسئله باعث می گردد که وظیفه محافظتی رزین ها به خوبی قابلیت اجرا نداشته باشد. چند علت نرم شدن رزین اپوکسی را با ما مرور نمایید:

عدم سازگاری رنگ با رزین

گاهی اوقات ترکیب کردن رنگ با رزین باعث می شود که رزین خشک نشود. این موضوع بیشتر بنا به دلایلی همچون عدم سازگاری رزین و رنگ است.

عدم وجود مدت زمان مناسب

زمان خشک شدن رزین را در نظر نگرفته اید و زمانی که فرصت و تایم کافی برای خشک شدن رزین به آن نداده اید نیز ممکن است با این موضوع روبرو شوید. به همین خاطر بهتر است بدانید که به رزین باید زمان کافی برای خشک شدن بدهید.

مربوط بودن دمای محیط

هر قدر دمای محیط مرطوب تر باشد، امکان نرم ماندن رزین نیز بیشتر می شود. بنابراین محیط را از وجود رطوبت و هوای شرجی باید پاک کنید.

دلایل نرم شدن رزین اپوکسی

عدم وجود ظرف مناسب برای ترکیب مواد رزینی

رزین را باید در ظرف مناسبی تهیه کنید تا دچار مشکل و دردسر نشوید.

کلفت و قطور بودن لایه های رزینی

اگر لایه های رزینی نازک نباشند نیز امکان نرم ماندن رزین بسیار زیاد می شود. هر قدر کلفتی لایه ها بیشتر شود، رزین دیرتر خشک خواهد شد.

عدم مخلوط شدن مناسب و کافی رزین و هاردنر

زمانی که رزین و هاردنر را به خوبی با هم مخلوط نکنید، رزین ممکن است نرم باقی بماند.

قدیمی بودن رزین

تمامی مواردی که بیان شد، می توانند سبب شوند تا رزین به خوبی خشک نشود. این کار سبب می شود تا هزینه ها و زمانی که بابت ساخت رزین کرده اید نیز به هدر برود. حتما سعی کنید در ساخت ماده رزینی، به مهم ترین نکاتی که در این زمینه وجود دارد توجه داشته باشید.

دلایل نرم شدن رزین اپوکسی

راهکارهای خشک نشدن رزین

در صورتی که رزین های اپوکسی خشک نشدند، چه راهکارها و مواردی را می توانید انجام دهید که این مشکل را برطرف کنید؟ مسلما انجام دادن این کارها سبب می شود تا بتوانید به شکل مناسب تر و بهتری رزین های اپوکسی را خشک کنید و آن ها را مورد استفاده قرار دهید.

بهترین راهکارهایی که می توانید انجام دهید در خصوص آن است که موارد و دلایلی که سبب می شوند رزین ها خشک نشوند را برطرف کنید و از این طریق بتوانید مشکل را برطرف کنید.
به طور مثال حذف کردن رنگ از رزین، صرف مدت زمان بیشتر برای خشک شدن رزین، استفاده از رزین باکیفیت، حرارت دهی مناسب به رزین و… از جمله مهم ترین راه حل ها و روش ها برای آن است که خشک نشدن رزین را بر عهده داشته باشید.

کلام پایانی

نرم شدن رزین اپوکسی می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. به همین دلیل برای جلوگیری از روبرو شدن با این مشکل، بهتر است حتما رزین های اپوکسی را از فروشگاه ها و شرکت های معتبری خریداری کنید و در طول دوره رزین ریزی نیز تمامی نکات را به دقت رعایت کنید.

با این کار می توانید به سادگی رزین های مناسبی را داشته باشید. به طور مثال یکی از بهترین و معتبرترین شرکت ها در زمینه عرضه انواع رزین های اپوکسی، شرکت مهندسی ایران پی یو است. در این شرکت هم بهترین قیمت ها و هم بالاترین کیفیت ها در اختیار شما قرار می گیرند و می توانید به راحتی رزین های اپوکسی مناسبی را تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید.

https://iran-pu.com/

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *